Корзина пуста

Фильтр рамы

Расширенные возможности фильтрации

ширина профиля

высота профиля

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR

Jana DYBALOVÁ

Jana Dybalová narodila se v roce 1988 v Ostravě, kde nyní bydlí a pracuje. V letech 2007 -2012 studovala na Ostravské univerzitě oboru Učitelství Výtvarné výchovy pro SŠ a ZUŠ. Studium zakončila diplomovou prací z malby na téma Sny a představy. Volba tohoto tématu byla klíčová pro další tvorbu. Věnuje se osobnímu rozvoji , arteterapii, výtvarným kurzům, lektorování…

Samostatné výstavy uskutečněné v roce 2014:

22.1. – 28.2. 2014 – Snění - Galerie TriCafe, Anenská 3, Praha 1

27.2. – 31.3. 2014 – O všem možném – Galerie Krajského úřadu,Ostrava

1.4. – 30.4.2014 – Přichází – Galerie Gaudeamus, Ostrava

 

V posledním roce mě v mé tvorbě hluboce ovlivnily dva pocity a to naděje a obava. Žijeme v době, kdy propukají neustálé konflikty a války. Civilizace je možná dneska na svém vrcholu a tak panují obavy z pádu.

Každý den je jiný vše se může změnit v jedné sekundě a to jak k lepšímu, tak i k horšímu. Musíme být neustále ve střehu a věřit v to dobré. Neustále udržuji v sobě naději, protože je to jediný způsob jak se posunout dále. Věřím v sílu a moc lásky.Zároveň akceptuji i obavy, které vyplývají z současné situace ve světě.

Na této výstavě zachycují své pocity a myšlenky, které ve mně tyto okolnosti vyvolávají. Zamýšlím se nad tím, co vlastně naděje je,  jaký má význam v mém životě i v životě ostatních. Co lze díky ní dokázat. Také si uvědomuji jak úzce souvisí s vírou.Zřejmě nejvíce to vyjadřuje ústřední obraz této výstavy se stejnojmenným názvem Naděje a obavy, který vznikl v minulém roce.

Někdy se zbytečně moc obáváme něčeho, co nikdy nepřijde, nebo doufáme v něco, co se nenaplní. Toto vše podněcuje naší obrazotvornost a imaginaci.Může nás to vést ke snění, nebo nočním můrám.


http://dybalova.cz/

Примеры оформления картин