Корзина пуста

Фильтр рамы

Расширенные возможности фильтрации

ширина профиля

высота профиля

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR

Radka Kuželová

Radka Kuželová (narozena ve Vrchlabí) žije a tvoří v Praze. Její tvorbu ovlivnil především akademický malíř Nicolai Stanev, a také Václav Benedikt, pod jehož vedením se účastní již několik let malování v plenéru v evropských přímořských oblastech. Je členkou skupiny BENE. Její nejoblíbenější techniky jsou zejména olej, akvarel a akryl.

Vedle výtvarných schopností má i talent divadelní. Působila v divadle Jiřího Wolkera v Praze jako taneční choreograf.

K jejím nejvýznamnějším úspěchům patří výzdoba zámku Svojšice, kde vytvořila sérii léčitelských obrazů pro ústav duševně postižených.

V roce 2009 se podílela ve spolupráci s výtvarníky M. Zeithammelem a P. Šmídem (Mořský svět) na nově otevřeném projektu Pohádkové království v Praze na Jarově jako hlavní výtvarnice (modelace pohádkových figur, velkoplošné malby a veškerá modelace přírody a aranžérské práce).

Jak charakterizovat rozlehlou a bohatě zvlněnou tvorbu Radky Kuželové? Předně - transformuje své představy do světa fantazie, imaginace a intuice. Základem je iluzivní východisko pečlivé malířské faktury, splývavě hladkého či pastozně expanzivního rukopisu se šerosvitnými kontrasty.
Jejích 20 let umělecké tvorby prošlo obšírným množstvím námětů - od klasického zátiší, krajinomalby a portrétů, až k vyjádření způsobu života, projevu lidského ega propojeného až do mystické sféry.

Část své tvorby věnuje autorka figurálním poloaktům v široce barevné škále, vyjadřující pocity od lehké agresivity, smyslnosti, vášně až k naprostému uvolnění.

Vliv léčebné metody Reiky vyjádřila v sérii léčitelských obrazů, které ovlivňují a naplňují pozitivní energií a mají schopnost navodit duševní harmonii. Jejími obrazy prostupuje jakési záhadné charisma, které je velmi ojedinělé a dokáže projít skrze smysly.

 

Примеры оформления картин