Корзина пуста

Фильтр рамы

Расширенные возможности фильтрации

ширина профиля

высота профиля

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR

Josef Krauer

Narodil se 19.2.1927 V Chmelišti u Uhlířských Janovic v okrese Kutná hora. Sklony k malování měl již od útlého věku a zdědil je po mamince, která pocházela z Vídně. Vyučil se v tiskárnách jako tiskař a sazeč.

V letech 1948-1951 studoval státní grafickou školu v ateliéru profesora Josefa BENEŠE. Po škole se oženil do Prahy a začal pracovat v Tesle jako grafik v propagaci. Jeho žena pracovala ve filmových ateliérech na Barrandově a tak ve volných chvílích vytvářel kulisy. V té době žili se ženou v Bráníku. Bouřlivý duch umělce však cítil touhu po svobodě. Po pěti letech se manželství rozpadlo.

Nastěhoval se do podnájmu na Staroměstské náměstí. Přátelí se s Boudníkem, Rothbauerem, Hrabalem a jinými osobami z tehdejšího uměleckého světa. Často se scházeli v pražských pivnicích. Jejich debaty se často stáčely k literatuře. Josef Krauer také přispíval do Mladého světa. Kromě jiného byl posedlým numerologem. Mnohdy než nakreslil obraz, dlouho dělal různé výpočty, kterým však rozuměl jen on sám.

V tomto období vytvořil cyklus obrazů Cyrila a Metoděje ,které byly vystaveny na Moravě. Poté se odstěhoval pod Vyšehrad. Vznikají zde cykly grafik o Faustovi (toto téma mu bylo blízké), dále apokalyptické výjevy a dokonce plastiky, které se dochovaly pouze na fotografiích. Dožil se 63 let a ve svém bytě Na slupi v prosinci 1990 umírá.

Примеры оформления картин