Prázdný

Filtrovat rám

Pokročilé filtrování

Šířka profilu

Výška profilu

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR

Renáta ZÍTKOVÁ

Jmenuji se Renáta Zítková, maluji obrazy pod uměleckým jménem Z-art.

Narodila jsem se v Plzni roku 1975 a momentálně tvořím a žiji v krásné vesničce Louňová. Jsem zrozená ve znamení berana a v mém datumu narození mám tři čtyřky což značí velkou energii, aktivitu a kreativitu.

Již od útlého dětství jsem věděla co mě baví, čemu se chci věnovat a postupně si plním sny. Jako dítě jsem se účastnila malířských soutěži, ale osud mě zavál k jiné tvořivé činnosti.

Profesně jsem se malování začala na plno věnovat v roce 2017. Nyní maluji na plátno akrylovými barvami a tvořím především intuitivní obrazy. V mých kolekcích se objevují abstrakce vesmíru ,jelikož vesmír je má srdeční záležitost od dětství a realistické krajinky ve, kterých jsme se našla po přestěhování se do krásné přírody.

Dalším je kolekce s názvem Obrazy s příběhem. Nejnovější kolekce spojující vědu a umění se stejnojmenným názvem . Jedná se o mikro a makro svět . Zde bych chtěla poukázat na to co lidé nemohou pouhým okem vidět , nebo na to, co lze lehce přehlédnout .

Oba světy jsou fascinující . Každý můj obraz je originál, má duši, svoji energii, svůj příběh. Maluji většinou strukturované obrazy, protože miluji světlo, plastičnost a kontrasty. Kdo je senzitivní dokáže v obrazech přečíst příběhy a nacítit jejich energii. Tvořím originální šperky z chirurgické oceli a pryskyřice. Ilustrovala jsem knihu Dítě štěstěny, kde jsou básně doprovázené mými obrazy.

Baví mě vše kde se dá využít tvořivost.

Ukázky obrazů